KWW Marcina Ociepy – Silny Region

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe (7 kwietnia 2024r.). Choć sam w nich nie kandyduję, to są mi bardzo bliskie, tak jak bliski jest mi samorząd terytorialny, a więc sprawy naszych gmin, powiatów i województwa.

Zawsze byłem samorządowcem. Przez 8 lat pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Rady Miasta Opola (będąc wybieranym z komitetu lokalnego). Byłem także radnym Sejmiku Województwa Opolskiego. Także jako poseł blisko współpracuję z wieloma samorządowcami i dlatego ponad 40 z nich weszło do mojego Komitetu Honorowego.

W wyborach parlamentarnych ledwie 4 miesiące temu otrzymałem rekordowe poparcie 40 tys 418 mieszkańców Opolszczyzny. Za tym wynikiem stoi praca i autorytet wielu wspaniałych ludzi, którzy już niedługo będą kandydować do samorządu. Moim obowiązkiem jest ich wesprzeć, tak by moje poparcie do nich wróciło i pozwoliło im zostać radnymi, wójtami, burmistrzami, czy prezydentami w swoich miastach.

Postanowiłem zarejestrować także „Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Ociepy – Silny Region”, by mądrym i kompetentnym ludziom dać możliwość rejestracji list i kandydatów wszędzie tam, gdzie nie mamy porozumienia z lokalnymi komitetami, lub Prawem i Sprawiedliwością. Wszędzie tam, gdzie będzie takie porozumienie, nie będziemy wystawiać osobnych list.

Przed nami wiele wyzwań, które wymagają ścisłej współpracy parlamentarzystów, rządu i samorządu, dlatego tak bardzo mi zależy, żebyśmy wzięli udział w tych wyborach i wybrali Silny Region, który będzie częścią Silnej i Bezpiecznej Polski.