Podsumowanie mojej pracy w MON

Dobiega końca moja misja na stanowisku wiceministra obrony narodowej, którą pełniłem w latach 2019-2023.

To były wyjątkowo intensywne cztery lata, których nikt się nie spodziewał. Był to bowiem czas, kiedy Polska została zaatakowana. Zarówno hybrydowo, poprzez operację służb specjalnych Rosji i Białorusi na naszej granicy, jak i w cyberprzestrzeni.

Był to także czas rosyjskiej agresji na Ukrainę, która sprowadziła śmiertelne niebezpieczeństwo również na Polskę, a także wystawiła nasze państwo na próbę w zakresie gigantycznej pomocy humanitarnej.

Dziękuję przede wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego, prawie 200 tysiącom dzielnych kobiet i mężczyzn, którzy przysięgali strzec naszych granic. Służba u Waszego boku była dla mnie największy zaszczytem i honorem.

Jako resort podwoiliśmy liczebność naszych Sił Zbrojnych, zakupiliśmy dla wojska nowe czołgi, samoloty, okręty, wozy bojowe, armatohaubice, drony. Przełamaliśmy wieloletnią niemoc Państwa Polskiego i kupiliśmy pierwsze w historii satelity obserwacyjne, które zostaną wyniesione w kosmos z biało-czerwoną flagą. Stworzyliśmy Wojska Obrony Terytorialnej oraz Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Zwiększyliśmy liczbę klas mundurowych i oddawanych strzelnic o kilkaset procent. Mamy prawo z tego wszystkiego być dumni.

Niestety, i mówię to z całą odpowiedzialnością, nasza Ojczyzna nadal jest w niebezpieczeństwie. Jeśli Rosji uda się utrzymać zdobyte na Ukrainie ziemię, za parę lat pójdzie dalej. Dlatego musimy konsekwentnie , ponad podziałami wzmacniać potencjał obronny Polski. Będę nad tym nadal czuwał i pracował, jako poseł na Sejm RP. To będzie mój priorytet.

4 lata. Ponad 4000 przeanalizowanych notatek wywiadowczych. 1453 dni i 1453 nocy pełnej dostępności i gotowości. Żadnych prywatnych wyjazdów zagranicznych. Dziękuję mojej rodzinie za wyrozumiałość.

Dziękuję Wam wszystkim za codzienną życzliwość i wsparcie. Liczę na Was w kolejnych latach mojej służby dla Polski.