Rozmowy o przyszłości kędzierzyńskich Azotów

Dotrzymałem słowa! Zorganizowałem w trybie pilny spotkanie w Warszawie dla przewodniczących związków zawodowych działających w Zakładach Azotowych Kędzierzyn.

O potrzebie działania w tym obszarze dowiedziałem się podczas debaty parlamentarzystów ze związkowcami pracującymi w Zakładach Azotowych. Pracownicy czekali na takie spotkanie od dawna.

We wtorek 26 września w Warszawie z mojej inicjatywy udało się zorganizować spotkanie przewodniczących wszystkich związków z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem, prezesem Grupy Azoty Tomaszem Hincem oraz prezesem Zakładów Filipem Grzegorczykiem. Była to wyjątkowa okazja do bezpośredniej, merytorycznej rozmowy na temat wyzwań oraz planów inwestycyjnych w Zakładzie. Dodatkowo wyjaśniono informacje o planach przejęcia przez Orlen zakładu w Puławach, będącego częścią Grupy Azoty. Związkowcy i pracownicy kędzierzyńskich Azotów obawiają się, że taki krok będzie w konsekwencji prowadził do zwolnień, a w najgorszym wypadku zamknięcia zakładu na Opolszczyźnie.

Dziękuję za spotkanie i obiecuję dalsze zaangażowanie i monitorowanie sytuacji w ZAK S.A., bo Silny Kędzierzyn-Koźle to także załoga Zakładów Azotowych.